Karty z nowego specjalnego zestawu Pokemon TCG z Japonii: “Shiny Treasure ex”

Najnowszy specjalny zestaw Pokemon TCG z Japonii, zatytułowany “Shiny Treasure ex”, właśnie został oficjalnie ujawniony. Data premiery tego zestawu to 1 grudnia, a w jego skład wejdzie aż 190 kart Pokemon TCG, nie licząc kart secret rare. Co ciekawe, w “Shiny Treasure ex” powrócą znane już nam karty, ale w błyszczącej wersji shiny. Na kartach nie ma jednak dopisku “Radiant”, tak jak w przypadku wielu Pokemonów shiny z ery Sword & Shield.

Jak podaje PokeBeach.com – ten zestaw jest częścią corocznej serii japońskich reedycji kart Pokemon TCG, poprzednim w kolejce był zestaw “VSTAR Universe.” Warto zaznaczyć, że jak to zwykle bywa w przypadku tych japońskich kolekcjonerskich zestawów Pokemon TCG, “Shiny Treasure ex” będzie zawierać dużą ilość kart, włącznie z shiny Charizardem ex, której numer to aż 331!

Nowy zestaw kart Pokemon TCG w Japonii – Shiny Treasure ex

Jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ większość kart z tego zestawu to reedycje kart Pokemon TCG z minionego roku. To normalna sprawa dla japońskich setów, ponieważ pozwala to na zwiększenie dostępności kart dla kolekcjonerów.

Na podstawie numeracji kolekcjonerskiej błyszczącego Charizarda ex można śmiało przypuszczać, że zestaw ten będzie zawierał ponad 150 kart secret rare, w tym wiele shiny Pokémonów.

Zestawy tego typu często również prezentują karty z ilustracjami, które wcześniej dostępne były jedynie na rynkach międzynarodowych, co często stanowi sposób na wprowadzenie do Japonii tych samych ilustracji, które my otrzymujemy w specjalnych zestawach promocyjnych lub jako karty przedpremierowe w zestawach “Build & Battle”.

Oznacza to, że po adaptacji tego setu na rynek międzynarodowy – kart może być mniej, dlatego mówi się o nim jako specjalnym secie, takim jak Pokemon 151, jego numeracja to 4,5, co potwierdza bycie mini-setem między Paradox Rift (4) a kolejnym dużym rozszerzeniem (5). Premiera międzynarodowego setu zaplanowana jest na styczeń, ale nazwa nie jest jeszcze znana.

Podziel się